USŁUGISPRZĄTANIE MIEJSC PO ZGONIE

     Obiekt w którym doszło do zgonu i przebywała osoba zmarła wymaga szczególnego potraktowania higienicznego. Można sobie jedynie wyobrazić co dzieje się w takim mieszkaniu, gdzie w miesiącach letnich, bądź też w zimie przy włączonych grzejnikach, ciało znajdowało się kilka dni, tygodni a nawet miesięcy. W takich sytuacjach niezwykle trudno sobie poradzić z uprzątnięciem we własnym zakresie. Sprzątanie miejsca po zgonie W większości przypadków sprzątanie po zgonie przez osobę niewykwalifikowaną jest wykonywane niewłaściwie, a czynności przez nią podejmowane mogą okazać się groźne w skutkach nawet dla niej samej.

Krew, tkanki, płyny ustrojowe, fekalia itp., stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia a nawet życia. Przykry zapach, zanieczyszczenia biologiczne w postaci krwi, tkanek, płynów ustrojowych i wydzielin - muszą być bezpiecznie i należycie usunięte, następnie właściwie zutylizowane a pomieszczenia i przedmioty w odpowiedni sposób zdezynfekowane. Musimy pamiętać iż nie każdy zgon następuje w wyniku śmierci naturalnej związanej z wiekiem. Trzeba mieć na uwadze fakt różnych chorób które mogły bezpośrednio doprowadzić do śmierci - w tym chorób zakaźnych. Stąd ważne jest również odpowiednie zabezpieczenie osoby wykonującej prace przy sprzątaniu.
Firma Dr. INSEKT świadczy profesjonalne i kompleksowe usługi z zakresu dezynfekcji, w tym dezynfekcji po zgonie. Dezynfekcja i sprzątanie pojazdów na skutek wypadków komunikacyjnych, śmierci wynikłej na skutek zabójstw, samobójstw, zgonów spowodowanych wypadkami losowymi itp.