USŁUGIZABEZPIECZENIA PRZED PTAKAMI

     Ptaki miejskie żyjące na wolności są uznawane za zwierzęta udomowione, głównie przez dzieci, osoby starsze i samotne. Chętnie i z przyjemnością są obserwowane i karmione. Jednakże niektóre gatunki ptaków miejskich gromadzą się w zbyt liczne grupy i wydalają odchody niszczące budynki i samochody, mogą być bardzo hałaśliwe, niszczyć roślinność miejską lub przenosić patogeny chorobotwórcze.

Patogeny pochodzące od ptaków roznoszą się drogą powietrzną, pokarmową przez bezpośredni kontakt z ptakami lub krwiopijnymi owadami - komary lub kleszcze. Niektóre grzyby i bakterie patogenne mogą rozwijać się w ptasich odchodach co sprawia, że gniazda - stanowią ryzyko dla zdrowia publicznego w pobliżu skupisk ptaków i dużych kolonii lęgowych na obszarach miejskich i podmiejskich.

Proaktywne i reaktywne działania regulacyjne to np: rozpraszanie ptaków urządzeniami dźwiękowym, światłem, drapieżcami, bądź opryskiwaczami wodnymi. Można modyfikować środowisko, np. przycinając lub przerzedzając roślinność, zapobiegając siadaniu i gnieżdżeniu się ptaków na budynkach, wykluczając ptaki z poddaszy i miejsc gdzie siadają - za pomocą sieci, kolców, systemów drutów obrotowych, żeli lub odstraszaczy elektronicznych.

Inne metody to np. zbieranie i sterylizacja jajek, wyłapywanie, sterylizacja lub zabijanie ptaków o ile są to działania dozwolone.

Zabezpieczanie przed ptakami może być stosowane przy użyciu:

  • montażu specjalnych sieci mających na celu ochronę miejsc przed ptakami ( loggie, balkony, tarasy,     pomniki i rzeźby, ozdobne fasady budynków)
  • instalacji specjalnych kolców które zapobiegają siadaniu ptaków na barierkach, parapetach, gzymsach, rynnach, dachach itp.
  • instalacji  elektrycznych systemów zapobiegających siadaniu na zabezpieczonej powierzchni.
  • montażu systemów tzw "obrotowych drutów"
  • instalacji odstraszaczy wizualnych i dźwiękowych

Firma Dr. INSEKT świadczy profesjonalne usługi polegające na instalacji systemów zabezpieczających przed ptakami. Świadczymy usługi zarówno dla firm, instytucji publicznych, wspólnot i spółdzileni mieszkaniowych a także dla osób prywatnych.

Instalujemy kolce przeciw ptakom, obrotowe druty, siatki, systemy oparte o techniki wizualne i dźwiękowe ( odstraszacze elektroniczne ). Zabezpieczenia montujemy zarówno tradycyjnymi metodami, jak również przy wykorzystaniu sprzętu do prac na wysokości.

Zabezpieczenia przeciw ptakom montujemy na: parapetach, gzymsach, rynnach, masztach radiowych, reklamach, pomnikach i rzeźbach, balkonach i w loggiach oraz w wielu innych miejscach.